1- Asansör kazası sonucu zarar görenlerin maddi ve bedeni zararları sigortadan karşılanacak.
2- Kaza nedeniyle ölenlerin yakınlarına vefat tazminatı ödenecek.
3- Sakat kalanlara sakatlık tazminatı ödenecek.
4- Kaza nedeniyle oluşacak sağlık giderleri sigortadan karşılanacak.
5- Kaza nedeniyle üçüncü kişilerin mallarından meydana gelecek maddi zararlar da sigorta kapsamına girecek.
6- Tazminat taleplerinin dışında asansör kazası nedeniyle açılacak davalar karşısında mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri sigortadan karşılanacak.
7- Asansörlerde periyodik kontrol ve muayene yapan yetkili kurumlar ayrıca sigorta yaptıracak.

Asansörler ne kadar iyi olursa olsun, düzenli olarak bakımları zamanında ve iyi yapılmadığı sürece yeteri kadar güvenli, verimli ve sürekli sağlıklı bir işleyişe sahip olamaz. Asansör bakımı yasal bir zorunluluk olmakla birlikte çalışan mekanik, elektrik ve elektronik aksamların sağlıklı çalışmasını sağlamanın yanı sıra can güvenliği, zaman, konfor ve asansörün kullanım ömrü konusunda mecburiyet ve önem arz eder. Asansörlerin periyodik bakımını yaptırmak; sürekli olarak güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar, arıza yapma oranı düşer, doğal kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespiti yapılarak kazalar önlenir, asansör makinesi, kumanda paneli gibi pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu cihazların ömrü uzar ve daha düşük maliyetlere arızalanmadan uzun süre çalışabilir. Bütün bunların yanında asansör bakımı yaptırmak yasal bir zorunluluktur. Bina yöneticileri asansör bakımlarını asansör yönetmeliğinde belirtilen yetki belgelerine sahip asansör firmalarına yaptırmalıdırlar. Aksi halde asansörde vuku bulacak tüm durumlardan bina yöneticileri sorumludurlar.  

Kayseri asansör bakım onarım modernizasyon

Asansörlerin düzenli bakımlarının yapılmasının faydaları kısaca şöyle özetlenebilir; 

Asansörlerin devamlı ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanmış olur.

Arıza yapma oranını düşürür.

Tabii kullanımdan dolayı arızalanabilecek malzemelerin önceden tespit edilmesini sağlayarak kaza oluşma durumunun önlenmesi sağlanmış olur.

Asansör makinesi, kumanda panosu v.b. pahalı asansör komponentlerinin düzenli kontrolü sayesinde bu malzemelerin kullanım ömrü uzar ve oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önlenmesi sağlanmış olur.

Kullanma ömrünün uzamasını sağlar. 

Daha konforlu ve verimli çalışma sağlanmış olur. 

Firmamız satış sonrası departmanı ile periyodik asansör bakım servisini özenle ve süratle sağlar. Firmamızın uzman asansör teknik ekibi, portföyümüzdeki kayıtlı tüm asansörlerin periyodik koruyucu bakımını titizlikle yapar.

 • Makine dairesinin temizlenmesi,
 • Makine / Motor temizliği ve ekipman lastiği kontrolü,
 • Yağ ve rulman gresi seviye kontrolü ve   temizlenmesi,
 • Motor kontaktörlerinin kontrolü ve temizlenmesi,
 • Kumanda panosunun kontrolü ve temizlenmesi,
 • Motor fren ayarının kontrolü ve (gerekiyorsa) ayarı,
 • Kapıların menteşe, kilit ve fiş kontaklarının kontrolü,
 • Otomatik kapı kat ve kabin eşiklerinin temizlenmesi,
 • Kabin üstü Revizyon anahtarının kontrolü,
 • Kabin ALARM ve DUR (varsa) buton/düğmesinin kontrolü,
 • Kabin üstü platformunun temizlenmesi,
 • Göstergelerin, yön ışıklarının, butonyerlerin işlerliği ve tüm ampullerin kontrolü,
 • Taşıyıcı çelik halatların kuyu boyunca kontrolü,
 • Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının yağ seviyesinin kontrolü ve (gerekirse) bunların tamamlanması,
 • Kabin ve Karşı Ağırlık yağdanlıklarının (gerekirse) ayarı,
 • Motor milinde boşluk kontrolü,
 • Katta durma hassasiyetinin kontrolü ve (gerekirse) ayarı,
 • Aşırı yük sisteminin kontrolü,
 • Kabin içi acil durum haberleşme, aydınlatma ve imdat sisteminin kontrolü,
 • Yangın söndürme cihazının yerinde ve çalışır olduğunun kontrolü (gerekli ise),
 • Kat ve kabin içi işletme talimatlarının kontrolü.

Firmamız Kayseri ilinde servis hizmeti vermektedir. Hastane ve fabrikalara arıza servisimiz mevcuttur. Kayseri içerisinde arızalara araçlı servislerimiz en küçükçekmece istanbul asansör firmasıkısa sürede müdahale etmektedir. Asansörün arızasına müdahale eden ekipler bina yetkilisine imzalı olarak arıza bildirim formu vererek asansörün aylık arıza seyri ve nedenlerini takip ederler. Bir sonraki arıza kaydı ile karşılaştırarak önlemlerini alırlar.

REVİZYON

Asansör revizyonu kelime anlamı itibariyle mevcut bir asansörün iyileştirilmesi için yapılan işlemin genel adıdır. Binanızdaki asansörler tıpkı diğer makinelerde olduğu gibi zamanla ekonomik teknik ömürlerini tamamlarlar. Mekanik aksamlar yıpranır ve arızalara neden olur. Zaman içerisinde yıpranmış ve tehlike arz eden asansörler hem görünüm açısından rahatsız edici hem de güvenlik açısından tehlikeli durumlar meydana getirebilir.

Bu, mevcut asansörün ömrünü tamamlamış, aksamının değişerek yenilenmesi olacağı gibi, yasal etiket denetimleri sonucunda da asansör revizyonu işlemi ihtiyacı doğabilir. Aktif olarak çalışan bir asansörün en son asansör yönetmeliğinde belirtilen güvenlik ve konfor seviyesine getirebilmek ve asansörünüzün güvenli olduğunu tescil eden yeşil etikete sahip olmasını sağlamak için bir dizi revizyon işleminden geçmesi gerekir. Bu nedenle, kullanılan tüm aksamların kalitesini korumak ve binaların değerini kaybetmesini önlemek için tesisin yenilenmesi gereklidir. Asansörleri güven içinde ve en iyi performansla kullanabilmemiz, sağlıklı işleyen servis ve modernizasyon süreçlerinin birbirleriyle ilişkili yürütülmesi sonucu gerçekleşmektedir. Regnum Asansör olarak gelişen teknolojiye paralel, güvenli, verimli, konforlu, estetik ve enerji tasarrufu ile ekonomik açıdan düzeyli sistemlerle mevcut sistemi yeniler. Bununla ilgili bina yöneticisi, asansör ile ilgili tüm yasal sorumluluğu, revizyonu yapan asansör firmasına vermiş olur.

Asansör Revizyonunun getireceği avantajları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Güvenlik standartlarının arttırılması sayesinde daha güvenli bir kullanım sağlanmış olur.
 • Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi sayesinde daha estetik bir görünümün oluşturulması sağlanmış olur.
 • Asansörün daha konforlu çalışması sağlanmış olur.
 • Yüksek oranda enerji tasarrufu sağlanmış olur.

MODERNİZASYON

Yapım yılı ve asansörlere biçilen 10 yıllık mekanik ömür göz önüne alındığında, belli bir zaman sonra asansörün çalışma performansının düşmesi sebebiyle modernizasyon kaçınılmaz olmaktadır.istanbul asansör yenileme küçükcekmece

Modernizasyon; Görsel ve Teknik anlamda olmak üzere ikiye ayrılır.

Görsel Modernizasyon daha çok sistem düzgün çalışıyorsa Kabin Dekorasyonu ve Buton yenilenmesiyle sağlanabilir. Kabinler yerinde iç dekorasyona tabi tutulabilir.

Duvar kaplamaları laminat veya paslanmaz yapılır.

Tavan ve taban döşemesi yenilenerek daha ferah daha aydınlık bir kabin görüntüsü elde edilebilir.

Yerinde dekorasyon yapılsa bile emniyet yönünden sakıncalı olan kabinler ise, Taşıyıcı Süspansiyonları ve Paraşüt Sistemleri başta olmak üzere, bütünüyle yenilenmek zorundadır.

Kabin Yenilenmesi esnasında tam otomatik kabin içi emniyet kapısı takılması asansörünüzün güvenliğini arttıracaktır.

Kat ve Kabin içi butonları dijital veya LCD göstergeli olarak yenilenerek kullanıcının son derece estetik ve şık butonları kullanarak tatmini sağlanabilir. Yeni butonların çalışabilmesi için kumanda tablosu ve tesisatın da değişmesi gerekebilir.

Teknik modernizasyon ise sistemin düzgün ve sağlıklı çalışmadığı emniyetten yoksun asansörlere uygulanır. Bu modernizasyonda; aşağıdaki tüm ekipmanlar yenilenebilir.

Eski tip tek hızlı çok ani ve sert duran, sadece basılan kata giden, asansörlerin kumanda tablosu ve makinelerinin yenilenmesiyle daha hızlı ve basılan her kata sırayla gidebilen asansörlere dönüşüm mümkündür.

Modernizasyon teklifleri için mutlaka çalışan asansörünüz A dan Z ye incelenerek Teknik İnceleme Raporu doldurulduktan sonra çalışma durumuna uygun olarak teklif hazırlanır.